2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme ve Ders Kayıt İşlemleri Hakkında

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı ders seçimi ve kayıt yenileme işlemleri 30 Ocak 2023 Pazartesi saat 10:00' da başlayıp, 03 Şubat 2023 Cuma saat 23:59'da sona erecektir.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Enstitümüze yeni kayıt olan öğrencilerimiz de dahil, tüm öğrencilerimizin ders seçimi yapmaları gerekmektedir.

Ders seçimi yapan tüm öğrencilerimizin dersleri Danışmanları tarafından onaylanacaktır.

Ders Seçimi Hakkında Bilgilendirme için TIKLAYINIZ.

 

 KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETİ

• Program süresini (yüksek lisans için 4 yarıyıl, doktora/sanatta yeterlik için 8 yarıyıl ) doldurmuş ve ikinci üniversiteye kayıtlı öğrenciler Katkı Payı yatırmalıdır.

 

Öğrencilerimiz öğrenim ücretlerini Halk Bankası ve Ziraat Bankası bankamatiklerinden ödeyebilirler.

• HALK BANKASI BANKAMATİKLERİNDEN ÖDEME
• Giriş-->Kurum Ödemeleri-->Harç-->Ödeme Yapacağınız Kurumun Bağlı Bulunduğu İl Plaka Kodu (32 yazılacak)--->SDÜ--- >Öğrenci No girerek Öğrenim Ücretinizi yatırabilirsiniz.

EFT ile ödeme kabul edilmemektedir.

• Yatırmanız gereken ücreti Öğrenci Bilgi Sistemi Ders Kayıt ekranının sağ üst köşesinde görebilirsiniz.

 

Yeni Öğrenci Bilgi Sistemine SDÜNet Üzerinden Giriş yapılacaktır. Öğrenci Bilgi Sistemine SDÜNet Üzerinden Giriş İşlemleri ile ilgili bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Sayfaya giriş yaptığınızda öncelikle bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

*Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu süre azami öğrenim sürelerinden sayılır.

*Öğrenciler öncelikle başarısız oldukları dersleri almak ve başarmak zorundadırlar. Bu nedenle ders seçimi ve kayıt yenileme işlemleri gerçekleştirilirken öncelikle başarısız olunan dersler seçilmelidir.

*Seçilen derslerde Ders Ekleme/Bırakma haftasında (13 Şubat-17 Şubat 2023) değişiklik yapılabilir.

*"Gelişim ve Öğrenme" ile "Öğretimde Planlama ve Değerlendirme" derslerinin verilmesinde Eğitim Bilimleri Enstitüsü sorumludur. "Gelişim ve Öğrenme" ile "Öğretimde Planlama ve Değerlendirme" dersleri, Tezli Yüksek Lisans programlarında seçmeli, Doktora/Sanatta Yeterlik programlarında ise tez döneminde alınması zorunludur.

2022-2023 Eğitim Öğretim Bahar Yarıyılında tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Yayın Tarihi: 30/01/2023
Okunma Sayısı: 640