18 Ocak 2020 Cumartesi

Özel Öğrenci Başvuruları

26 Eylül 2019 Perşembe 15:52 tarihinde eklendi | 417 defa okundu

Özel Öğrenci statüsünde ders almak isteyen lisans son sınıf öğrencileri, lisans ve yüksek lisans mezunları başvurularını 30 Eylül – 02 Ekim 2019 tarihlerinde (3 gün) gerçekleştirebilirler.

Ders seçimleri Anasanat Dalları tarafından açılan ve en az bir öğrencinin aldığı derslerden yapılır.

Özel öğrenci statüsünde ders alanlar öğrencilik haklarından yararlanamaz (öğrenci kimliği verilmez, askerlik işlemleri yürütülmez, vb.).

Özel öğrenci statüsünde ders alacak öğrenciler alacağı derslerle ilgili bilgileri Anasanat Dallarından öğrenebilirler.

Not 1 : Seminer ve Uzmanlık Alan dersleri kesinlikle seçilemez.

Not 2 : Seçilen derslerin ders kodları formda bulunan alana mutlaka Anasanat Dallarından öğrenilerek yazılmalıdır.

Not 3 : Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin 31. Maddesinde belirtilen “Özel öğrencilik ilgili programda doğrudan derece elde etmeye yönelik bir eğitim olmayıp süresi iki yarıyılı geçemez.” hükmü uyarınca başvuru yapacak olan öğrencilerin daha önce 2 yarıyıl özel öğrenci statüsünde ders almaları halinde özel öğrencilik başvuruları kabul edilmeyecektir.

Not 4 : Özel öğrencilik sırasında alınan derslerden yalnızca 3 (üç) tanesi normal öğrencilik hakkı kazanıldığı takdirde ders yüküne saydırılabilmektedir. Özel öğrenci olarak alınacak ders miktarında bu hususun göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Özel Öğrenci Statüsünde Ders Başına Alınacak Ücret : 120 TL

Özel Öğrenci statüsünde ders almak isteyenlerin ders ücretlerini Üniversitemiz Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Veznesine TC Kimlik numaralarına yatırmaları ve dekont ile birlikte Özel Öğrenci Başvuru Formunda belirtilen evrakları 30 Eylül – 02 Ekim 2019 tarihlerinde Enstitümüze teslim etmeleri gerekmektedir.

02 Ekim 2019 tarihinden sonra Enstitümüze teslim edilen başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.